polskie

Polskie uzdrowiska: Busko

Prasóweczki

To piękne uzdrowisko, na terenie którego każdy krajoznawca znajdzie dla siebie coś godnego uwagi. Busko-Zdrój to coś więcej, niż tylko popularny kurort.

Polskie uzdrowiska: Busko

To także niezwykle chętnie odwiedzana przez krajoznawców miejscowość o charakterze turystycznym. Busko-Zdrój to świetne zagospodarowanie, a zwłaszcza rewelacyjna baza noclegowa. To popularne uzdrowisko może się pochwalić sporą ilością pensjonatów, w których krajoznawcy mogą znaleźć tanie noclegi. W uzdrowisku tym czekają także wspaniałe sanatoria, które są bardzo chętnie odwiedzane przez kuracjuszy z różnych zakątków kraju.

Busko-Zdrój to popularne uzdrowisko, na terenie którego zwalczane są przede wszystkim schorzenia o charakterze reumatycznym oraz choroby narządów ruchu. Busko jest jednocześnie niezwykle istotnym ośrodkiem turystycznym na mapie województwa świętokrzyskiego. Turyści mogą tutaj zobaczyć m. in. wspaniały Park Zdrojowy oraz sporo ciekawych willi. Zachwyca także zabytkowy kościół ponorbertański i drewniany kościół św. Leonarda. To zabytki, którym na pewno warto się tu uważniej przyjrzeć.

Zobacz również Monika Słomiany

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments