Jak urządzić kwietnik na balkonie?

Jak urządzić kwietnik na balkonie?

Warto przeczytać

Balkon to twoje ulubione miejsce wypoczynku? Lubisz spędzać na nim czas i jest dla ciebie namiastką ogrodu? Jeśli tak, na pewno chcesz aby znalazło się na nim dużo kwiatów i innych roślin. Pozwalają one nie tyko stworzyć ładny i komfortowy zakątek, ale także zapewniają bardzo cenny cień i świeże powietrze. Kwietnik to dobry pomysł, aby powstał na balkonie. Przedstawiamy pomysł na jego stworzenie.

Kratka balkonowa jako stojak na kwiatki

W sprzedaży można znaleźć dekoracyjne, ażurowe panele z drewna. Przypominają kratkę, na której możemy wieszać doniczki z kwiatami. Takie rozwiązanie ma wiele korzyści, ponieważ oprócz tego że stanowi praktyczny i bezpieczny kwietnik do samodzielnego zaaranżowania, to dodatkowo jest również osłoną od sąsiadów. Drewniane kratki powinny zostać przez nas zaimpregnowane, zanim zdecydujemy się na ich montaż. Zmienne warunki atmosferyczne mogą bowiem doprowadzić do tego, że drewno będzie traciło swój oryginalny kolor, zmieniając go na szary. Do impregnowania drewnianych elementów na balkon, w tym również mebli drewnianych, najlepiej użyć profesjonalny impregnat do drewna głęboko penetrujący.

Jakie rośliny do kwietnika na balkon

Kolejna, nie mniej ważna rzecz dla urządzania kwietnika na balkonie to wybór właściwych gatunków roślin. I tutaj bardzo duże znaczenie ma ekspozycja balkonu. Jeśli jest on skierowany na zachód, czyli przez większą część dnia jest oświetlony przez słońce, trzeba wybrać rośliny lubiące takie warunki. W przypadku balkonu skierowanego na północ lub wschód, należy wybrać rośliny lubiące ograniczone nasłonecznienie. Jeżeli nie znasz się na kwiatach i nie wiesz do końca, które z nich będą najlepszym wyborem, warto zasięgnąć porady specjalistów, np. z lokalnego centrum ogrodniczego. Dowiesz się tak wszystkiego co istotne, jak również dokonasz zakupu potrzebnych ci roślin. Czy to będzie kosztowne? Wiele zależy od tego, jaką ilość kwiatów chcesz zakupić. Nie musisz jednak martwić się o pieniądze, kiedy czeka na ciebie pożyczka gotówkowa – na kwietnik na balkon i niezbędne meble.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments