Jak zainwestować w ropę naftową?

Jak szybko zainwestować w ropę naftową?

Prasóweczki

Jak zainwestować w ropę naftową? Jak szybko zainwestować w ropę naftową? Niemalże każdy może sobie wyobrazić ropę naftową, czyli płynną substancję, z jakiej pisane są paliwa, smary, asfalt, czy polimery, ale trudniej już sobie przedstawić tą ropą handel. Słyszymy o ropociągach, ogromnych tankowcach a wartościach podawanych za baryłkę, i jakich objętość, chociażby w najkrótszej skali, praktycznie wyklucza handel fizyczny. Mowa właśnie o inwestorach indywidualnych, którzy raczej nie posiadają kwot umożliwiających zakup ropy przetransportowanej do pewnego portu przez olbrzymi tankowiec. A przecież ropą handluje się codziennie i wykorzystując do ostatniego końca stosunkowo niedużych pieniędzy. Jak czyli jest zatem możliwe?

Jak szybko zainwestować w ropę naftową?

Czy chodzi o podział zasobów przykładowego tankowca na drobiny dające ich dostań, np. po parę beczek na łebka? No nie! Kto i gdzie aby te beczki składował?! Drugą przeszkodą, że nawet bardziej ważną, jak wspominamy o inwestowaniu, byłaby cała nieopłacalność tego typu handlu detalicznego w nawiązaniu do ropy naftowej.

Jak zarobić na taniejącej ropie?
Jak zarobić na taniejącej ropie?

Nawet w sezonach wysokiej koniunktury, czyli cenach za baryłkę w wysokości 160 dolarów, to przy wzrostach znacznie szerokich, rzędu 10%, zysk wyniósłby 16 dolarów za baryłkę. Tylko, ile takich baryłek złożylibyśmy sam na indywidualnym podwórku (o ile nie występujemy w domu, bo w piwniczce zmieściłoby się może dwie, po wyrzuceniu roweru). Zarobek mizerny i złudny, a w niniejszym dodatkowym wypadku zarobilibyśmy 32 zielone a właśnie to, jeśli ktoś odebrał naszą ropę za darmo i darmo ją przywiózł, i jeśli ktoś drugi nie ukradł nam w międzyczasie roweru.

Eleganckie i oryginalne zyskiwanie na ropie naftowej
Łatwym systemem na inwestowanie w ropę naftową, i którego w żadnym razie nie polecamy w obecnej sytuacji, jest inwestowanie długoterminowe za pomocą instrumentów finansowych. Chodzi o kupowanie jednostek funduszy ETF, i jakich wartość jest wskazywana na podstawie tych cen poszczególnych rodzajów ropy naftowej.

Noszą one znaną wartość, a jest nią płynność, gdyż przekazać je wpływowa na wszystkiej giełdzie i zawsze, ale… Zarabiamy jedynie wówczas, gdy cena ropy wzrasta. Inne, jak części funduszy inwestycyjnych z prezentacją na ropę są praktycznie tym tymże, a do tego mają dużo opłat i szersze oczekiwania finansowe, dodatkowo nie są więc propozycją dla każdych.

Życie na stokach cen ropy naftowej
Ta pozycja na placach, a spowodowana pandemią koronawirusa SARS-CoV-2 jest z niższa trudna, a przynajmniej dla całych tych, którzy inwestują pieniądze z możliwością na wzrosty. Jak zatem pracować w Polsce, będąc jeszcze niemalże uwięzionym w lokalu?

Kontrakty CFD
Nie odkryjemy ich na polskiej GPW, tylko to żadna przeszkoda, ponieważ jest wiele domów maklerskich i budów, oferujących handel ropą na wszelkim poziomie wtajemniczenia a przy niewielkich środkach finansowych. W niniejszym przypadku zalecane są zwłaszcza platformy, gdyż domy maklerskie są de facto pośrednikami, którzy również z ostatnich podstaw korzystają.

Przykładowa platforma do handlu ropą naftową i nie tylko, to Oil Profit, gdzie przygodę z walką o wielkie pieniądze można zacząć już od 250 dolarów. Platforma umożliwia zawieranie kontraktów CFD, a jest obecne najprzyjemniejsza, najszybsza i obłożona najmniejszymi prowizjami forma handlu kontraktami na ropę.

Ponadto można na niej uzyskiwać z dźwigni finansowej, która w Polsce dla inwestorów początkujących wynosi 1:33 (oznacza to, że korzystając na koncie 250 dolarów możemy wykupić kontrakt wart 8250 zielonych oraz przy zakładzie na spadek o jakiś procent zarobić 82.5 dolara.

Szczegółowe zasady działania platformy oraz nabywania kontraktów są dostępne po zalogowaniu na stronie Oil Profit

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments