Escobar Fold 1 – Brat Pablo Escobara wypuszcza na rynek tani składany smartfon

Elektronika i IT Prasówki

Escobar Fold 1. – składany smartfon stworzony przez brata Pablo Escobara. Roberto, brat kolumbijskiego barona narkotykowego Pablo Escobara, postanowił rzucić wyzwanie firmom technologicznym. Oto Escobar Fold 1., czyli niedrogi składany smartfon.

Escobar Fold 1 – Brat Pablo Escobara wypuszcza na rynek tani składany smartfon

 

Brat „króla kokainy” chce zostać „królem składanych smartfonów”?
Smartfony, które można podzielić, aby zyskać większą powierzchnię wyświetlacza, ze powodu na znaczną stawkę i dostępność pozostają tylko ciekawostką. Trzeba jednak przyznać, że tak interesującą – Samsung Galaxy Fold, Huawei Mate X czy Motorola razr to same z bardziej interesujących tegorocznych urządzeń.

Escobar Fold 1. jest jednak składanym smartfon w cenie 349 dolarów, czyli około 1350 złotych bez podatku VAT. Jak zapewnia Roberto Escobar, udało się to otrzymać dzięki pominięciu pośredników, smartfon jest bowiem sprzedawany bezpośrednio przez jego firmę. Cóż, nie jestem do tyłu spełniony tym tłumaczeniem, ale załóżmy, że faktycznie stanowi ono pewne.

Co dobre, w wywiadzie udzielonym dla Digital Trends, Escobar zdradził swoje ambitne plany. Jego planem nie jest całkiem wprowadzenie niedrogiego składaka, ale jednocześnie pokonanie Apple. Plan raczej trudny do zrobienia, ale jednak warto marzyć. Ponadto, chce on wnieść pozew zbiorowy przeciwko firmie Tima Cooka. Podobno Apple oszukuje klientów, sprzedając słabe smartfony w bardzo zawyżonej cenie.

Escobar Fold 1. – specyfikacja
Po rozłożeniu użytkownik otrzymuje do dyspozycji 7,8-calowy wyświetlacz Full HD+ przeprowadzony w technologii AMOLED. Roberto dodaje, że zawiera on określać się wysoką wytrzymałością oraz zapewniać większą trwałość na złożenia i rozłożenia niż Samsung Galaxy Fold.

Sercem urządzenia jest ośmiordzeniowy procesor Snapdragon z części 8, i przetwarzaniem grafiki wykorzystuje się układ Adreno 640. Zależnie od wersji, na poziomie dostaje się 6 lub 8 GB RAM i 128 lub 512 GB na określone. Możliwe jest też skorzystanie z umowy myśli o wielkiej pojemności 256 GB.

Dwie kamery mają 20 i 16 Mpix, pojemność akumulatora wynosi 4000 mAh, nie zabrakło gniazd na dwie karty SIM i złącza USB typu C. Całość działa pod kontrolą Androida 9.0 Pie.

Escobar wspomina, że w daniu zastosowano dodatkowe zabezpieczenia, które planują utrudnić wzięcie się do szczegółowych danych. Nie istnieje on w 100% bezpieczny, ale może ma służyć wyższą prywatność niż smartfony Samsunga czy Apple, i pod względem ochrony przed rządami państw.

Smartfon jest dostarczany za pośrednictwem oficjalnej strony. Pierwsza część jest zależna do 100 tys. egzemplarzy. Ceny zapoznają się następująco: 6 GB RAM i 128 GB na określone za 349 dolarów, 8 GB RAM i 512 GB na pliki za 499 dolarów. Smartfon jest wtedy naprawdę tani, kiedy na składaka… podejrzanie tani.

zobacz również tablet z hdmi

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments