Dworzec PKP w Kołobrzegu będzie remontowany

Kołobrzeg z Kołobrzegu

To mocna wiadomość także dla ludzi kiedy również turystów wypoczywających w swym mieście. Już niedługo budynek kołobrzeskiego dworca ma zostać gruntownie przebudowany.
Obiekt ma zostać w sum dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Znacznie rozszerzy się powierzchnia obsługi pasażerów.

Dworzec PKP w Kołobrzegu będzie remontowany

 

Przewidziano m.in. utworzenie całego mieszkania na przechowalnię bagażu, odtworzenie zwieńczenia wieży zegarowej. Żyć prawdopodobnie same powstanie dodatkowa poczekalnia sezonowa. Spółka PKP SA ogłosiła właśnie przetarg na zakończenie dokumentacji projektowej dotyczącej przebudowy tak ważnego dla miasta budynku.

Zakres prac przewiduje kompleksową przebudowę dworca kolejowego wraz z zagospodarowaniem najbliższego otoczenia. Na parterze ma zostać stworzona poczekalnia oraz hol, do jakich należeć będą toalety. Rozważona ma zostać również poczekalnia sezonowa do obsługi zwiększonego ruchu turystycznego. Ponadto przewidziano duże mieszkanie na przechowalnię bagażu dostępne zarówno z zewnątrz budynku. Na piętrze i poddaszu mają zostać wygospodarowane pomieszczenia mieszkalne. Po uzgodnieniu z konserwatorem zabytków ma zostać przywrócona dawna forma kopuły nad wieżą zegarową.

Jeśli należy o zagospodarowanie działki, mają zostać usunięte bariery architektoniczne. Powstać mają min. dwa miejsca parkingowe dla pań niepełnosprawnych i min. dwa miejsca do ładowania samochodów elektrycznych. Ponadto przewidziano parking rowerowy. Dworzec wraz z otoczeniem mają zostać w sum dobrane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Termin składania ofert mija 7 stycznia 2020 r. Jedynym kryterium doboru jest cena. Dokumentacja wraz ze każdymi pozwoleniami jest być zakończona w czasu 36 tygodni od zawarcia umowy. Wartość zlecenia podawana jest na 1,27 mlm zł netto.

Budynek dworca w Kołobrzegu został przedstawiony do gruntu w 1910 r. Obiekt spotyka się w gminnej ewidencji zabytków. W 2010 r. został przeprowadzony remont wnętrza dworca, jednakże stan techniczny całego domu PKP SA określa jako zwykli i trudni modernizacji. Hol główny pełni rolę poczekalni. Otrzymują się w nim ponad kasy i cele handlowe. Obiekt nie spełnia wymogów TSI-PRM, co oznacza, iż nie stanowi w sum dostosowany do potrzeb kobiet o niskich możliwościach toczenia się.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments