5 powodów, dla których Polacy kupują przez internet!

5 powodów, dla których Polacy kupują przez internet!

Polecne i promocje Prasówki

5 powodów, dla których Polacy kupują przez internet! Polacy coraz częściej kupują przez internet. Z konkretnych za rok 2018 wynika, że pierwsza sklepów sprzedających własne produkty online wzrosła o 34% w toku ostatnich 5 lat. Dodatkowo na placu pojawiają się nowe metody, które umożliwiają zrobienie zakupów jeszcze szybciej, i dzięki największym standardom zabezpieczeń transakcji zyskujemy relaks i bezpieczeństwo. Dlaczego Polacy kupują przez internet?

5 powodów, dla których Polacy kupują przez internet!

Oszczędność czasu

Według informacjach z raportu KPMG na badanie: “Dlaczego kupimy w składach internetowych?” 40% odpowiedzi uważało na oszczędność czasu. Obecnie każdemu z nas zależy na dużym załatwieniu naszych historii. Nie kochamy czekać w kolejkach. Zakupy przez internet pomagają nam uniknięcie tłumów. Nie potrzebujemy martwić się godzinami otwarcia sklepu ani tymże, jak dotrzeć w poszczególne pomieszczenie. Zamiast tego budujemy stronę internetową i wszystko mamy na wybranie ręki. Jeśli pierwszy przeglądany przez nas sklep online nie oferuje interesującego nas produktu, szybko możemy wejść do nowego, trzeciego i czwartego. Zajmie nam toż koniecznie trochę czasu niż spacer po galerii handlowej. Dodatkowo cały proces zakupów od wyboru przedmiotu po realizację transakcji może zająć nawet kilka minut, co w składach stacjonarnych zdarza się rzadko.
Wszystko w jedynym miejscu

Kolejnym powodem, który otrzymałeś wynik 27% wskazań, jest dostępność wielu efektów w jedynym miejscu. Dzięki urządzeniu podpiętemu do internetu otrzymujemy dużo swobodzie niż w galeriach handlowych. Możemy wejść na kartę każdego sklepu i szukać asortyment w pewnym miejscu a czasie. Co Polacy kupują przez internet? Według badania PwC największym wzięciem bawi się odzież oraz obuwie. Na kolejnym miejscu uważają się leki i pielęgnacji. Potrafi wtedy być zaskoczeniem, jednak początek jest łatwy. Mowa tutaj o cenach, które często różnią się od tych stacjonarnych. Trzecią pozycję zajmują książki, muzyka, filmy i zabawy wideo. Wiele kobiet ma oraz ze sklepów internetowych w celu zamówienia mebli oraz wyposażenia domu. Warto wspomnieć, że aż 47% badanych przyjmuje się na zakup przez internet produktów spożywczych.
Możliwość porównania cen

Trzecim powodem, o jakim warto wspomnieć, jest okazja porównania cen. Taka odpowiedź uzyskała aż 54% wskazań w raporcie KPMG. Owszem, w przypadku sklepów stacjonarnych też będzie to dodatkowe, jednak w takiej sytuacji musimy udać się co chwila do mało miejsc. Z organizacji korzystając z internetu, wystarczy wprowadzić na jedną stronę, oraz wszelkie potrzebne informacje będą na wybranie ręki. Gdy zatem dodatkowe? Wszystko to dzięki porównywarkom cen. Gdy chcemy skorzystać z najatrakcyjniejszej oferty pod względem cenowym, wystarczy wprowadzić na zdrową platformę. Następnym krokiem będzie wybranie dobrego nas towaru czy sklepu. Następnie otrzymamy zestawienie produktów dostępnych w innych sklepach wraz z możliwością cenową, która planuje również cenę dostawy. Dzięki temu bez problemu wybierzemy najtańszą z dane.
Atrakcyjne promocje

Atrakcyjne promocje to drugi powód, który w grup cena otrzymał aż 46% wskazań respondentów w raporcie KPMG. Coraz częściej zdarza się, że sprzedawcy zachęcają swoich użytkowników do użytkowania z możliwości internetowej przez liczne promocje. Dzięki nim można kupić produkt nawet do kilkudziesięciu procent mało niż w możliwości stacjonarnej. Zdarza się również, że rabaty obejmują koszty dostawy. Inne sklepy wprowadzają promocje kup 2 za 1 i znacznie nowych. Bez wątpienia takie okazje częściej można nastąpić w budowie niż stacjonarnie. Warto jeszcze wspomnieć, że są strony, które organizują w jedynym miejscu wszystkie dostępne rabaty. Dzięki temu zaoszczędzimy jeszcze dobrze czasu a pieniędzy.
Dostępność różnych form płatności

Warto jeszcze wspomnieć o dostępności różnych form płatności. Sklepy internetowe umożliwiają naszym użytkownikom wzięcie z najaktualniejszych rozwiązań. Według raportu Gemius “e-Commerce w Polsce 2019” najwięcej pań planuje się na skorzystanie z szybkich przelewów za pośrednictwem takich serwisów jak: PayU, przelewy24, Dotpay. Trzy drugie miejsca posiadają bardziej standardowe rozwiązania, przykładowo płatność gotówką u kuriera, przelew tradycyjny, wysyłka za pobraniem. Odpowiednio 30 i 40% konsumentów czerpie z płatności BLIKIEM oraz kartą płatniczą. Jeszcze więcej sklepów oferuje również płatności SMS-em lub mobilne takie jak: stosowanie kodów QR. Być zapewne są one kilka popularne wśród polskich konsumentów, jednak nie odbiegają od innych skutecznością i siłą.

Na koniec dodajmy też o płatnościach z odroczonym terminie, które umożliwiają zrobienie zakupów oraz opłacenie ich właśnie po dobrym czasie, przykładowo 30 dniach. Ponadto sklepy internetowe umożliwiają również zrobienie zakupów na raty. Możemy skorzystać zarówno z organizmów oferowanych przez sklepy, kiedy i instytucji finansowych. Dzięki możliwości wnioskowania online o pożyczki ratalne można i w ostatni system pozyskać potrzebne pieniądze na sprzęt RTV, AGD, elektronikę czy wszystek kolejny cel.

Artykuł został opracowany przez ekspertów z pozyczkowy-portal.pl.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments